فصلنامه سیستم‌های پردازشی و چند رسانه‌ای هوشمند با هدف انتشار آخرین دستاوردهای پژوهشگران در زمینه  کاربرد سیستم‌های پردازشی و هوشمند در حوزه کامپیوتر اقدام به پذیرش مقاله می کند. به طور خاص مقالاتی که در زمینه سیستمهای چندعاملی، شبکه های حسگر بی سیم، داده کاوی، سیستمهای ابری، سیستمهای پیشنهاد دهنده، پردازش اطلاعات در شبکه های اجتماعی، پایش آنلاین و هوشمند سازی سیستمها، شهرهای هوشمند باشند، در این فصلنامه مورد استقبال قرار خواهد گرفت. ضمنا مقالاتی که نتایج آنها حاصل کارهای تحقیقاتی مرتبط با صنعت باشد در اولویت پذیرش قرار دارند. سایر اهداف این مجله عبارتند از:

• ارتقای سطح علمی و فنی متخصصان جامعه؛

• گسترش مرزهای دانش و فناوری؛

• برقراری ارتباط بین مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی منطقه‌ای؛

• انتشار و انتقال یافته‌های علمی و فنی مراکز آموزشی و پژوهشی به‌ویژه یافته‌های اساتید، دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری و نیز دستاوردهای متخصصان صنایع گوناگون در زمینه موضوعات مجله؛

• کمک مؤثر در حل مسائل پیچیده علمی و فنی صنایع و مراکز پژوهشی مرتبط در سطح منطقه‌ای و کشوری.

در این راستا از کلیه پژوهشگران، متفکران و مبتکرین دعوت می‌شود تا برای تحقق اهداف یادشده، مقالات پژوهشی اصیل خود را به زبان فارسی تهیه کنند و از طریق سامانه ارسال مقاله، به‌صورت آنلاین ارسال نمایند. مقاله‌های رسیده با توجه به معیارهایی چون اهمیت موضوع، نوآوری، کاربردی بودن، گستردگی و فراگیری، کیفیت نگارش، چگونگی تجزیه و تحلیل مطالب، ارائه و تحلیل نتایج به‌دست‌آمده، پس از داوری توسط داوران متخصص در موضوع مقاله، در هیات تحریریه مطرح و در مورد قبول یا رد آن تصمیم‌گیری خواهد شد. مقاله ارسال‌ شده نباید قبلاً در هیچ‌کدام از مجلات داخل یا خارج، ارائه و یا منتشر شده باشد. هرگونه مسئولیت در خصوص بدیع بودن، محتوا و نتایج علمی و فنی مقالات به‌عهده نویسندگان مقاله خواهد بود.